Webauktion 28:e Mars 2024
Kortast tid kvar
323
Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
312
Hans-Agne Jakobsson Taklampa "Frants" modell T-603 1960-tal
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
324
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
326
Ampel mässing & glas Jugend 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
327
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
328
Ljuskrona i metall 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
320
Golvlampa "Klubban" ÖIA 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
329
Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
330
Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
331
Fönsterlampor Tiffanystil 1900-tal (3 st.)
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
333
Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
334
Slutpris5 200 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
335
Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
336
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
337
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
338
Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
339
Kandelaber barockstil 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
340
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
341
Golvlampa art deco 1930/40-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
342
Skrivbordslampa art nouveau 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
345
Lykta i plåt & glas 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
346
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Slutpris350 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
347
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
348
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
349
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
350
Per Sundstedt Taklampa "Hinken" 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
351
Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
353
Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
352
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
355
Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
356
Slutpris900 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
357
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
361
Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
362
Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal
Slutpris40 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
364
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
365
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
360
Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900
Slutpris13 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
368
Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
363
Slutpris13 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
369
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
370
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st)
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
371
Träpeidestal 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
372
Kombinationsmöbel Trä 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
373
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
Slutpris400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
375
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
374
Bord Mässing & glas 1980-tal USA
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
377
Alf Svensson Stol "Teve" Ljungs Industrier AB 1950-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
366
Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK