Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
584
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Avslutad
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
585
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Avslutad
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
586
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
587
Slutpris14 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
588
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
589
Slutpris11 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
590
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
591
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Klackring 18K Guld 1971
592
Klackring 18K Guld 1971
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
593
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
594
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
595
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
596
Slutpris6 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
597
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
598
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
599
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
600
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Stop Silver 1900-tal
601
Stop Silver 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Halskedja 18K Guld 1900-tal
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld 1900-tal
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
605
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
606
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
607
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
608
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
609
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Brosch Guld 18K 1958
610
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
612
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
614
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
150
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
91
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
134
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
26
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sven-Åke Risfjell Ceremonitrumma Sameslöjd 1900-tal
538
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
156
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
154
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta 252X155 1900-tal
265
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Torfrid Olsson 1913-2003 Tusch på papper
10
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Torfrid Olsson 1913-2003 Blandteknik på papper
136
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
158
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Torgny Forsberg 1920-1992 Akryl på pannå
39
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Källgren & Per Sundstedt taklampa "Trix Transformator" Zero 1990-tal
325
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal
276
Slutpris30 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
Avslutad
418
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
97
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
394
Slutpris750 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK