Webauktion 28:e Mars 2024
Kortast tid kvar
584
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
585
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
586
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
587
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
Slutpris14 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
588
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
589
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
590
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
591
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
592
Klackring 18K Guld 1971
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
593
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
594
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
595
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
596
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
Slutpris6 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
597
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
598
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
599
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
600
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
601
Stop Silver 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
605
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
606
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
607
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
608
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
609
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
610
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
612
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
614
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
150
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
91
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
134
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
26
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
538
Sven-Åke Risfjell Ceremonitrumma Sameslöjd 1900-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
156
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
154
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
265
Orientalisk matta 252X155 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
10
Torfrid Olsson 1913-2003 Tusch på papper
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
136
Torfrid Olsson 1913-2003 Blandteknik på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
158
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
39
Torgny Forsberg 1920-1992 Akryl på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
325
Bengt Källgren & Per Sundstedt taklampa "Trix Transformator" Zero 1990-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
276
Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal
Slutpris30 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
418
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
97
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
394
Slutpris750 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK