Webauktion 28:e Mars 2024
Kortast tid kvar
434
Sigvard Bernadotte Servis "Golden sun" Bing & Grøndahl 1900-tal (38 delar)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
435
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
433
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
436
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
432
Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
438
Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
439
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
437
Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
440
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
441
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
442
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
443
Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
444
Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
445
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
446
Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
447
Carl-Harry Stålhane Skålar Stengods 1900-tal (2 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
448
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
449
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
450
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
451
Birger Åström Skulptur Stengods 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
452
Lisa Larson Skulpturer Stengods "Murre" 1900-tal (2 st)
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
453
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
454
Royal Dux porslinsfigur Tjeckoslovakien 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
455
Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
456
Carl-Harry Stålhane Unik Fat Stengods 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
457
Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
459
Lisa Larson "Thailändska" Skulptur 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
460
Lladro Nao "Hund med släde och barn" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
461
Lladro Nao "Professor" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
462
Lladro Nao "Christopher Columbus" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
463
Lladro Nao "Flicka på parkbänk" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
458
Rörstrand "Herrgårdsjul" Grötskål och Kanna 1910/1920-tal (2st)
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
464
Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien
Slutpris550 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
465
Lisa Larson 1931-2024 "Syskon" Skulptur 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
466
Mari Simmulson Figurin "Balinesiska" Keramik 1900-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
467
Gunvor Olin-Grönqvist Väggrelief Arabia Finland 1970-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
468
Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
469
Lisa Larson 1931-2024 Katt "Mia" 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
472
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
470
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
473
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
474
Kristina Nilsdotter Väggskulptur 2010
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
475
Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
476
Gudmar Olovson 1936-2017 Skulptur 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
478
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
479
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
480
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
481
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.