Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Sigvard Bernadotte Servis "Golden sun" Bing & Grøndahl 1900-tal (38 delar)
434
Sigvard Bernadotte Servis "Golden sun" Bing & Grøndahl 1900-tal (38 delar)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
435
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
433
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
436
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
432
Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
438
Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
439
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal
437
Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
440
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
441
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
442
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
443
Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)
444
Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
445
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
446
Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Carl-Harry Stålhane Skålar Stengods 1900-tal (2 st)
447
Carl-Harry Stålhane Skålar Stengods 1900-tal (2 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
448
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
449
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
450
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Birger Åström Skulptur Stengods 1900-tal
451
Birger Åström Skulptur Stengods 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson Skulpturer Stengods "Murre" 1900-tal (2 st)
452
Lisa Larson Skulpturer Stengods "Murre" 1900-tal (2 st)
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
453
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Royal Dux porslinsfigur Tjeckoslovakien 1900-tal
454
Royal Dux porslinsfigur Tjeckoslovakien 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal
455
Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl-Harry Stålhane Unik Fat Stengods 1900-tal
456
Carl-Harry Stålhane Unik Fat Stengods 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)
457
Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson "Thailändska" Skulptur 1900-tal
459
Lisa Larson "Thailändska" Skulptur 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Lladro Nao "Hund med släde och barn" figural porslinsgrupp 1900-tal
460
Lladro Nao "Hund med släde och barn" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Lladro Nao "Professor" figural porslinsgrupp 1900-tal
461
Lladro Nao "Professor" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lladro Nao "Christopher Columbus" figural porslinsgrupp 1900-tal
462
Lladro Nao "Christopher Columbus" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Lladro Nao "Flicka på parkbänk" figural porslinsgrupp 1900-tal
463
Lladro Nao "Flicka på parkbänk" figural porslinsgrupp 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Rörstrand "Herrgårdsjul" Grötskål och Kanna 1910/1920-tal (2st)
458
Rörstrand "Herrgårdsjul" Grötskål och Kanna 1910/1920-tal (2st)
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien
464
Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien
Slutpris550 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 "Syskon" Skulptur 1900-tal
465
Lisa Larson 1931-2024 "Syskon" Skulptur 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Mari Simmulson Figurin "Balinesiska" Keramik 1900-tal
466
Mari Simmulson Figurin "Balinesiska" Keramik 1900-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Gunvor Olin-Grönqvist Väggrelief Arabia Finland 1970-tal
467
Gunvor Olin-Grönqvist Väggrelief Arabia Finland 1970-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)
468
Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Katt "Mia" 1900-tal
469
Lisa Larson 1931-2024 Katt "Mia" 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
472
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
470
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
473
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Väggskulptur 2010
474
Kristina Nilsdotter Väggskulptur 2010
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal
475
Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gudmar Olovson 1936-2017 Skulptur 1900-tal
476
Gudmar Olovson 1936-2017 Skulptur 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
478
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
479
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
480
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
481
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.