Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Väggtextil / textiltryck Lini of Sweden 1960/70-tal
260
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientalisk matta "Wilton" 275X186 1900-tal
263
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
266
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta "Isfahan" 230X158 1900-tal
264
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Orientmatta 200x130 1900-tal
267
Orientmatta 200x130 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ullmatta 170x117 1900-tal
268
Ullmatta 170x117 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ingegerd Silow Matta 200X140 Röllakan 1900-tal
269
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Sarouk-Mir" 372x274 1900-tal
270
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
271
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
272
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Revolver Replika Rigarmi 44
274
Revolver Replika Rigarmi 44
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
277
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kinesisk Vas Brons Qing 1800-tal
279
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Skålfat Kina Qing 1800-tal
278
Skålfat Kina Qing 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Parfymflaskor glas 1900-tal (3 st.)
285
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ann Wärff ljuslyktor "Snöbollen" Kosta Boda 1900-tal (10 st)
286
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Espoon Taidelasi Fågel Glas Finland 1900-tal
287
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Göran Wärff Skål Glas Kosta Boda 1900-tal
288
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Galileo Termometrar glas 1900-tal (3 st.)
289
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Glasvaser Jugend 1920-tal (2 st)
290
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vaser Alsterfors och Kastruph Glasbruk 1900-tal (2 st)
292
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
LSJ Glaskulor Renar 1900-tal (2 st)
293
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)
294
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
295
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Luigi Mandruzzato Vas Murano Italien 1960/70-tal
297
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
298
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ture Berglund "Minan" Skansen glasbruk 1900-tal (2 st)
296
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto Vaser "Savoy" 1998 (2 st)
299
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
300
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
301
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
302
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
304
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
306
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
307
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bertil Vallien Skulptur "Båt" Glas Unik 1900-tal
305
Slutpris32 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
Avslutad
Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
308
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Svepaskar allmoge 1800-tal (2 st)
309
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Rockhuvud Trä Allmoge 1800-tal
310
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Poul Henningsen 1894-1967 PH5 Taklampa 1900-tal
311
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
315
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Axel Annell Industrilampor 1960/70-tal (5 st)
316
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
314
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
318
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hans-Agne Jakobsson Ytterbelysning modell "V138" Markaryd 1960-tal (2 st)
313
Slutpris6 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lampskärmar Glas 1900-tal (2st)
319
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
321
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal
322
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hans-Agne Jakobsson Vägglampor Markaryd 1960-tal (2 st)
317
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK