Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Charles Roka 1912-1999 Olja på duk
56
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Gösta Månsson 1924-2009 Olja på duk
54
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
57
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
58
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
59
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
60
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
61
Slutpris400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
62
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
63
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
G.S Blandteknik på Duk
64
G.S Blandteknik på Duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
65
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
67
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Harald Klinckowström 1897-1973 Olja på duk
68
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kurt Lundberg Olja på Duk
66
Kurt Lundberg Olja på Duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hjalmar Kröger Olja på pannå
69
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
70
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
José Vicente Leguey Blandteknik på Duk
71
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
72
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Roland Pantze Blandteknik på Papper
73
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
74
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Ljungman 1840-1901 Olja på duk
77
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Felix Åslund Olja på Pannå
78
Felix Åslund Olja på Pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Almlöf Pastell på papper
79
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Intarsia 1930-tal (2 st)
80
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
81
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Duk
82
Okänd Konstnär Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
83
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Hjalmar Kröger Olja på pannå
84
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
85
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lotta Backman Färglitografi
86
Lotta Backman Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Greta Wennberg Pastell på papper
87
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på papper
88
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jan Naliwajko Färglitografi
89
Jan Naliwajko Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
92
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
90
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Olja på duk
93
Fritz Jakobsson Olja på duk
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
94
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
95
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
96
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
98
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
99
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
100
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
101
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
102
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
103
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
75
Slutpris6 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
104
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Elsa Ledin Akvarell på papper
107
Elsa Ledin Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK