Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Canon E-P Rangefinder Kamera Japan 1950-tal
210
Slutpris800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
211
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Fotografi
212
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Fotografi
213
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
214
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Miniatyrkamera Konan-16 Automat 1950-tal
215
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983
216
Slutpris1 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal
217
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Budoirdockor Frankrike 1920-30-tal (2 st)
218
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling Dockor 1900-tal (7 st.)
219
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Michael Kors Axelremsväska "Selma" 2000-tal
220
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hermès Loafers Skinn
221
Hermès Loafers Skinn
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
222
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Marc By Marc Jacobs Stövletter
223
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ralph Lauren Väska 1900-tal
224
Ralph Lauren Väska 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
The Bridge Axelväska Läder 1900-tal
226
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Folkdräkt Västerbotten 1900-tal
225
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
228
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Timo Sarpaneva 1926-2006 Gjutjärnsgryta
229
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Dalahästar 1900-tal (6 st.)
230
Dalahästar 1900-tal (6 st.)
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kopparkannor 1800/1900-tal (3 st)
231
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sänghimmel smide Frankrike 1800-tal
232
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bukett Blommor och Fågel Trä 1900-tal
233
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
234
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Väggtelefon Telegrafverkets verkstad Nynäshamn 1900-talets början
227
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gnistskydd 1900-tal
236
Gnistskydd 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Samling Föremål Mässing 1900-tal (4 st)
237
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Trädgårdsurnor Gjutmassa 1900-tal (2 st.)
235
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)
238
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ikon Ryssland 1900-tal
239
Ikon Ryssland 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Barncykel 1800-tal
240
Barncykel 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Krus Keramik 1800/1900-tal
242
Krus Keramik 1800/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Dörrkläppar i mässing 1900-tal (2 st)
243
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar Skultuna No 80 1900-tal (3 st)
244
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Samling Majblommor 1913-1995
245
Samling Majblommor 1913-1995
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
246
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
247
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
248
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ludwig Jul. Heymann Jordglob ca 1900
249
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Skeppskompass Mässing/Koppar 1900-tal
250
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Resekoffert 1900-talets början
251
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
252
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Tegsnäs Skidor Trä 1900-tal
256
Tegsnäs Skidor Trä 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientalisk matta 430X80 1900-tal
257
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ryamatta 170X110 "Lily" 1960/70-tal
258
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
261
Slutpris100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ingemar Callenberg 1926-1973 Bildväv "Kråkmorgon, höstträd" Gammelstads Handväveri 1900-tal
259
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Matta silke 81x56 1900-tal
262
Matta silke 81x56 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK