Webauktion 28:e Mars 2024
Kortast tid kvar
210
Canon E-P Rangefinder Kamera Japan 1950-tal
Slutpris800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
211
Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
212
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
213
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
214
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
215
Miniatyrkamera Konan-16 Automat 1950-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
216
Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983
Slutpris1 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
217
Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
218
Budoirdockor Frankrike 1920-30-tal (2 st)
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
219
Samling Dockor 1900-tal (7 st.)
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
220
Michael Kors Axelremsväska "Selma" 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
221
Hermès Loafers Skinn
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
222
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
223
Marc By Marc Jacobs Stövletter
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
224
Ralph Lauren Väska 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
226
The Bridge Axelväska Läder 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
225
Folkdräkt Västerbotten 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
228
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
229
Timo Sarpaneva 1926-2006 Gjutjärnsgryta
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
230
Dalahästar 1900-tal (6 st.)
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
231
Kopparkannor 1800/1900-tal (3 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
232
Sänghimmel smide Frankrike 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
233
Bukett Blommor och Fågel Trä 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
234
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
227
Väggtelefon Telegrafverkets verkstad Nynäshamn 1900-talets början
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
236
Gnistskydd 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
237
Samling Föremål Mässing 1900-tal (4 st)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
235
Trädgårdsurnor Gjutmassa 1900-tal (2 st.)
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
238
Samling Tennföremål 1900-tal (5 st.)
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
239
Ikon Ryssland 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
240
Barncykel 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
242
Krus Keramik 1800/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
243
Dörrkläppar i mässing 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
244
Ljusstakar Skultuna No 80 1900-tal (3 st)
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
245
Samling Majblommor 1913-1995
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
246
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
247
Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
248
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
249
Ludwig Jul. Heymann Jordglob ca 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
250
Skeppskompass Mässing/Koppar 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
251
Resekoffert 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
252
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
256
Tegsnäs Skidor Trä 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
257
Orientalisk matta 430X80 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
258
Ryamatta 170X110 "Lily" 1960/70-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
261
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
259
Ingemar Callenberg 1926-1973 Bildväv "Kråkmorgon, höstträd" Gammelstads Handväveri 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
262
Matta silke 81x56 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK