Webauktion 28:e Mars 2024
Kortast tid kvar
532
Thore Sunna Saltflaska Sameslöjd 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
533
Folke Almlöf Skulptur Trä 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
531
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
534
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
535
Handväska Sameslöjd Tennbroderi 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
524
Andreas Poggats Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
536
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
539
Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
537
Nils Olof Wallin Kniv 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
540
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
544
Halvhornskniv "HB" 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
542
Lars Ivan Lampa Halvhornskniv Sameslöjd 1979
Slutpris2 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
543
Halvhornskniv "SN" Sameslöjd 1989
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
547
Fickur 14K Guld 1895
Slutpris6 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
545
Ask med lock "NS" Sameslöjd 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
546
Per-Eric Nilsson Helhornskniv 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
549
Omega Damur 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
550
Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal
Slutpris9 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
551
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
553
Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
556
Longines Conquest Armbandsur 2020
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
554
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Slutpris16 500 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
552
Armbandsur Omega Automatic Geneve 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
555
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
559
Slutpris5 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
557
Zenith Fickur Turkiska Järnvägen 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
560
Slutpris1 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
562
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
563
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
Slutpris7 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
564
Omega Damur 18K Guld 1960
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
565
Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
567
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
568
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
570
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
571
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 500 - 8 000 SEK
569
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
573
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
Slutpris6 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
574
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
572
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
Slutpris6 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
575
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
576
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
577
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
578
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
579
Åke Lindström Armring Silver 1947
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
580
Armlänk ALTON Silver 1961
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
581
Atelier Borgila Silver Collier 1958
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
582
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
583
Klackring 18K Guld 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK