Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
93
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
104
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Maj Fager Akvarell på papper
105
Maj Fager Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
106
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
108
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
E Viklund Olja på Pannå
109
E Viklund Olja på Pannå
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
110
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk
111
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lotta Backman Färglitografi
112
Lotta Backman Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
114
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Albert Engström 1869-1940 Etsning
113
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hjalmar Kröger Olja på pannå
116
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
117
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Herman Norgren Gouache på papper
118
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på papper
119
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
120
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
121
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
122
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Rabbe Enckell 1903-1974 Etsning
123
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
124
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper 2010
125
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
126
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på duk
127
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Einar Hagnestad 1912-2001 Akryl på duk
128
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
107
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
129
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Håkan Berg Färgetsning
131
Håkan Berg Färgetsning
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
132
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thomas Christenson Olja på duk
130
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
133
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ben Thompson Blandteknik på pannå
134
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ann Makander Färglitografi
135
Ann Makander Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Olja på duk 1980
136
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
138
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
139
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
140
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Inger Ståbi Olja på duk
141
Inger Ståbi Olja på duk
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Örjan Östlund Olja på duk
142
Örjan Östlund Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ola Billgren 1940-2001 Färglitografi
143
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Martin Ålund Färglitografi
144
Martin Ålund Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
147
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
149
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
150
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
151
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
152
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
153
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
154
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
156
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK