Webauktion 30 Maj 2024
Kortast tid kvar
262
BLOMBORD med Fontän1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
264
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
265
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
266
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
267
Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
268
Yngve Ekström Stolar Gemla (tillskrivna) 1950/60-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
269
Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
272
Gunilla Allard soffbord Lammhults 1990-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
273
Blombord i gjutjärn 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
270
Josef Frank Stol "1165" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
276
Hörnstol bambuimitation 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
274
Biograf / konsertstol 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
277
Hatthylla Stål 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
275
Fåtölj bambuimitation & rotting 1970/80-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
278
Blombord sengustaviansk-stil 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
279
Kista på ben Allmoge omkring 1900
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
280
Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
281
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
271
Gunilla Allard Soffa "Cinema" Lammhults 2000-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
282
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
283
Sminkbord Moln-bäddar Skattkärr 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
284
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Slutpris9 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
285
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
286
Willy Daro Soffbord "Bonsai" Les Nouveaux Ateliers Bryssel 1970-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
287
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
288
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
289
Toalettbord & pall 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
290
Folkdräkt "Västerbottensdräkt" 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
293
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
294
Axelbandsväska "Trio Bag" Céline Paris 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
292
Portfölj "The Bridge" 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
295
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
296
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
297
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
299
Marc By Marc Jacobs Stövletter
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
300
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
301
Kimono Siden Japan 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
302
Luftgevär "Meteor" BSA Guns Ltd UK 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
303
Spatserkäpp Indien tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
304
Dolk Silver & Niello Ryssland 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
305
Dolk / Koummya Marocko Silver & guld 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
306
J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
308
Ryggsäck "Kero" Renskinn 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
310
Värmeplatta / kök mässing Tyskland 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
311
Jaktryggsäck skinn 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
312
Spegel "Rakel" AB Nybrofabriken 1950/60-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
313
Spegel rokokostil 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
314
Spegel rokokostil 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK