Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
BLOMBORD med Fontän1900-tal
262
BLOMBORD med Fontän1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
264
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
265
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
266
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)
267
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Yngve Ekström Stolar Gemla (tillskrivna) 1950/60-tal (2 st)
268
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal
269
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunilla Allard soffbord Lammhults 1990-tal
272
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Blombord i gjutjärn 1900-talets början
273
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Josef Frank Stol "1165" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
270
Slutpris3 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Hörnstol bambuimitation 1900-talets mitt
276
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Biograf / konsertstol 1900-tal
274
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hatthylla Stål 1900-tal
277
Hatthylla Stål 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Fåtölj bambuimitation & rotting 1970/80-tal
275
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Blombord sengustaviansk-stil 1900-tal
278
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kista på ben Allmoge omkring 1900
279
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal
280
Slutpris9 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
281
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunilla Allard Soffa "Cinema" Lammhults 2000-tal
271
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
282
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Sminkbord Moln-bäddar Skattkärr 1900-tal
283
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto Pall "X602"  1950-tal
284
Slutpris9 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
285
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Willy Daro Soffbord "Bonsai" Les Nouveaux Ateliers Bryssel 1970-tal
286
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
287
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
288
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Toalettbord & pall 1950-tal
289
Toalettbord & pall 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Folkdräkt "Västerbottensdräkt" 1900-tal
290
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
293
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Axelbandsväska "Trio Bag" Céline Paris 2000-tal
294
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Portfölj "The Bridge" 1900-tal
292
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
295
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
296
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
297
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Marc By Marc Jacobs Stövletter
299
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
300
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kimono Siden Japan 1900-tal
301
Kimono Siden Japan 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Luftgevär "Meteor" BSA Guns Ltd UK 2000-tal
302
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Spatserkäpp Indien tidigt 1900-tal
303
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Dolk Silver & Niello Ryssland 1900-tal
304
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Dolk / Koummya Marocko Silver & guld 1900-tal
305
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
306
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Ryggsäck "Kero" Renskinn 1900-tal
308
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Värmeplatta / kök mässing Tyskland 1900-tal
310
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jaktryggsäck skinn 1900-talets mitt
311
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Spegel "Rakel" AB Nybrofabriken 1950/60-tal
312
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Spegel rokokostil 1900-tal
313
Spegel rokokostil 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Spegel rokokostil 1900-tal
314
Spegel rokokostil 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK