Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Spegellampett 1800-talets slut
315
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bordsspegel rokokostil omkring 1900-tal
317
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Spegel på stativ 1900-tal
318
Spegel på stativ 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Speglar barockstil Italien 1900-tal (2 st)
319
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Väska The Bridge 1900-tal
291
Väska The Bridge 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Spegel rokoko-stil 1900-tal
320
Spegel rokoko-stil 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Snowboard "Burton Performer" Vermont U.S.A 1970/80-tal
307
Slutpris16 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Spegel sengustaviansk England 1900-tal
321
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
J. Holstein Bordslampa Danmark 1960/70-tal
322
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Damcykel "Alfa" Olof Engström Trollhättan 1936
309
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Poul Henningsen 1894-1967 Bordslampa "PH 80" Louis Poulsen 1960-tal
323
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Vägglampetter "Nicola Design" Sverige 1970/80-tal (2 st)
324
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampa Texa 1900-talets första hälft
325
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampa Kosmos Brenneri 1900-talets första hälft
326
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvljusstake smide 1900-tal
327
Golvljusstake smide 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
328
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Eje Ahlgren Bordslampa Modell B-075 Bergbom 1970-tal
329
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Taklampa "Tiffany" Fred Facklam 1900-talets andra hälft
330
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa trä & mässing Italien 1970/80-tal
331
Slutpris450 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Golvlampa "Raketlampa" 1900-talets andra hälft
332
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
333
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa "Funkis" 1940-tal
334
Golvlampa "Funkis" 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bordslampor Mässing & trä 1970-tal (3 st)
335
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bordslampor AB Stilarmaturer Tranås 1960/70-tal (2 st)
336
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Pierre Forsell Vägglampetter 1900-tal (2 st)
337
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
338
Slutpris100 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Jacob Jacobsen Skrivbordslampa "L-1 arkitektlampan" Luxo 2000-tal
339
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
340
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
341
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunnar Ander Ljuslyktor Ystad Metall 1900-tal (2 st)
342
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Tore Ahlsén 1906-1991 Taklampa 1900-tal
343
Slutpris250 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
344
Slutpris250 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
345
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
346
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
347
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
349
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
350
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
351
Slutpris300 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
352
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
353
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kandelabrar Oscarianska 1800-tal
354
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Kandelabrar Oscarianska omkring sekelskiftet
355
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Väggkandelaber Louis XVI-stil 1900-tal
356
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ewald Dahlskog Taklampa art deco 1930-tal
357
Slutpris1 100 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
358
Slutpris600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
359
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Månskenslampa glas & mässing omkring 1900
360
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
361
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK