Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Ljuskrona kristall & mässing 1970/80-tal
362
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ljusstakar mässing 1900-tal (3 st)
363
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
364
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
365
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
366
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
367
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
369
Slutpris800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal
370
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pierre Forsell Ljusstakar Nr 70 Skultuna 1900-tal (4 st)
371
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
372
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Kandelabrar Gusum Nr 21 1900-talets början
373
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Josef Frank Taklampor "2162" Firma Svenskt Tenn 1900-tal (2 st)
368
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
374
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
375
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
376
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
377
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta Rölakan 226X164 1900-tal
379
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vävnad 106X80 1900-tal
380
Vävnad 106X80 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Niina Aalto Tyglängd IKEA 2000-tal
381
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Maria Vinka Textil "Länk" 295X148 IKEA 1999
382
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kinesisk Väggbonad Silke 1900-tal
384
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientalisk matta "Bochara" 250X160 Pakistan 1900-tal
385
Slutpris400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta 245X168 Peking "Kinamatta" Samtida
383
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Täbris "De fyra årstiderna" 273X187 1900-tal
386
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Ingegerd Silow Matta 200X136 Röllakan 1900-tal
387
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Berit Woelfer Matta 203X134 Röllakan 1900-tal
388
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
390
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
391
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientmatta 200x130 1900-tal
389
Orientmatta 200x130 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Orientmatta "Tabriz" 264x183 Iran 1900-tal
392
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta "Ardebil" Iran 268X168 1900-tal
393
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Ullmatta 170x117 1900-tal
394
Ullmatta 170x117 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
395
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
396
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Dragspel Paolo Soprani Italia 1900-talets andra hälft
398
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Orientalisk kaffe/tekanna 1900-talets första hälft
400
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Lockskål / Terrin Qing 1800-tal
402
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
403
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Vas 1900-tal
401
Kinesisk Vas 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
404
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal
405
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)
406
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
407
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
408
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
409
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
410
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
411
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
413
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK