Webauktion 30 Maj 2024
Kortast tid kvar
362
Ljuskrona kristall & mässing 1970/80-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
363
Ljusstakar mässing 1900-tal (3 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
364
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
365
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
366
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
367
Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
369
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Slutpris800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
370
Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
371
Pierre Forsell Ljusstakar Nr 70 Skultuna 1900-tal (4 st)
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
372
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
373
Kandelabrar Gusum Nr 21 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
368
Josef Frank Taklampor "2162" Firma Svenskt Tenn 1900-tal (2 st)
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
374
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
375
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
376
Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
377
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
379
Matta Rölakan 226X164 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
380
Vävnad 106X80 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
381
Niina Aalto Tyglängd IKEA 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
382
Maria Vinka Textil "Länk" 295X148 IKEA 1999
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
384
Kinesisk Väggbonad Silke 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
385
Orientalisk matta "Bochara" 250X160 Pakistan 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
383
Orientalisk matta 245X168 Peking "Kinamatta" Samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
386
Orientalisk matta Täbris "De fyra årstiderna" 273X187 1900-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
387
Ingegerd Silow Matta 200X136 Röllakan 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
388
Berit Woelfer Matta 203X134 Röllakan 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
390
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
391
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
389
Orientmatta 200x130 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
392
Orientmatta "Tabriz" 264x183 Iran 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
393
Orientalisk matta "Ardebil" Iran 268X168 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
394
Ullmatta 170x117 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
395
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
396
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
398
Dragspel Paolo Soprani Italia 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
400
Orientalisk kaffe/tekanna 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
402
Kinesisk Lockskål / Terrin Qing 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
403
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
401
Kinesisk Vas 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
404
Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
405
Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
406
Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
407
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
408
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
409
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
410
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
411
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
413
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK