Webauktion 30 Maj 2024
Kortast tid kvar
298
Folkdräkt "Österåkerdräkt" 1950-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
467
Ingeborg Lundin servis "Silvia" Orrefors 1900-talets andra hälft (31 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
65
Henrik Borgström 1903-1976 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
60
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
165
Per Enoksson Färglitografi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
639
Theresia Hvorslev 1934-2024 Armring & Ring silver Mema Lidköping 1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
399
Polyphon Musikspelare Tyskland omkring 1900
Slutpris10 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
215
Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
542
Nikolaus Fankki Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
397
Trädgårdsmöbler 1900-tal (6 delar)
Slutpris8 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
155
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
172
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
146
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK