Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Björnspjut 1907
617
Björnspjut 1907
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Träskulptur "Same" EDS 1900-tal
618
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Tissot Damur 18K Guld 1900-tal
619
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Certina 1888 DS Action Chronograph 2011
620
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Glycine Damur 18K Guld 1900-tal
623
Slutpris8 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Armbandsur Tissot Seastar PR 516
621
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
624
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Omega Armbandsur 1950-tal
622
Omega Armbandsur 1950-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
S.U.F Fickur / Mormorsur 14K Guld 1900-tal
625
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Bordspendyl Louis XVI-stil 1800-tal
626
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
627
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal
628
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Raymond Weil Armbandsur / Damur 18K Guld 1900-tal
629
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Samling Fickur 1900-tal (10st)
630
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Samling Fickur 1900-tal (12st)
631
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Samling Silvermynt Sverige 1800-1900-tal
632
Slutpris10 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Fruktfat Silver 1929
633
Fruktfat Silver 1929
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Jakob Torsk Engelberth Soppterrin Silver 1905
634
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Avslutad
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
635
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling Silverföremål 1800-1900-tal (16st)
636
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (86 delar)
637
Slutpris17 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Kannor & sockerskål Sterling silver 1900-tal (3 delar)
638
Slutpris7 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
640
Slutpris1 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Samling silverföremål mestadels Sverige 1970-tal (5 delar)
641
Slutpris5 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Samling Silverföremål Tore Davidsson & "Samesilver" 1900-tal (34 delar)
642
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1977
643
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Silverbestick "Finnmyrten" & Västerbottenskedar 1970-tal (43 st)
645
Slutpris10 500 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Avslutad
Halsband & Armband 18K Guld med odlade pärlor 1900-tal (2st)
646
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
644
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
648
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
649
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Halsband 14K Guld med safirer 1900-tal
647
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Samling Smycken Camé 18K Guld 1900-tal (4st)
650
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Slät ring 18K Guld 1900-tal
651
Slät ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Samling smycken förgylld metall med granater 1900-tal (11st)
652
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Pentti Sarpaneva Armband Brons 1900-tal
653
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Teservis Silver L&CO England 1800-tal (4st)
654
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Skedar Silver 1900-tal (2st)
656
Skedar Silver 1900-tal (2st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
657
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Atelier Borgila Silver Collier 1958
655
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Moccakanna Silver 1831
658
Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Halsband Filigran & Rubin Jugend 18K Guld 1900-tal
659
Slutpris14 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
660
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Roland Johnsson Halvhornskniv Sameslöjd 1996
570
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
447
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Kandelaber Haga mässing 1900-tal
378
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik
159
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erik Tuolja Nålhus Sameslöjd 1900-tal
573
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK