Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Timo Sarpaneva Ljusstakar Festivo 1900-talets senare hälft (3 st)
461
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Edward Hald 1883-1980 "Fiskgraal" Vas Glas 1950-tal
464
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Gunnar Cyrén 1931-2013 Skål "Sofiero" 1900-tal
465
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lillemor Bokström Glasfat 2000
469
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erik Höglund 1932-1998 Karaff 1900-tal
472
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda Unik 1900-tal
470
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Timo Sarpaneva Ljusstakar Festivo 1900-talets senare hälft (4 st)
473
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Vas Kosta Boda 1980-tal
474
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Jim Johnsson Gränna glasbruk skulptur UNIK 1900-tal
477
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Bertil Vallien Skulptur Glas Kosta Boda Prov 1900-tal
478
Slutpris1 300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
468
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
479
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Göran Wärff Skål Glas Kosta Boda 1900-tal
480
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Glas 1900-tal
481
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Bengt Edenfalk 1924-2016 Vas "Thalatta" 1900-tal
482
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal
483
Slutpris5 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Lars Hellsten 1933-2022 Vas Orrefors Ariel 1988
484
Slutpris700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Kjell Engman Skål "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
485
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Jan-Erik Ritzman Vas Glas Limiterad 1900-tal
486
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
476
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matz Borgström Skulptur Glas Transjö 1996
487
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Gunnar Cyrén Glasservis "Helena" Orrefors 1900-talets andra hälft (10 st)
471
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
David & Jon Trabucco Pappersvikt Glas 2000
488
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Vas "Fidji" Glas 2000-tal
490
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Edvin Öhrström 1906-1994 Vas Ariel Orrefors 1952
491
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Eva Englund 1937-1998 Pokal Graal Orrefors 1900-tal
489
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
492
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Anna Ehrner "Ciconia" Skål Kosta Boda 1900-tal
493
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström Skulptur "Gud" Glas 1900-tal
494
Slutpris26 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Skulptur Kosta Boda 2000-tal
496
Slutpris9 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Mats Jonasson Skulptur Glas Målerås 2000-tal
497
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Efva Attling Champagneglas Diamond edition 2000-tal
498
Slutpris6 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Viktorianska vaser 1800/1900-tal
499
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kjell Engman Ljushållare Glas "Cool" 2000-tal (3st)
500
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
502
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
503
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
LSJ Glaskulor Renar 1900-tal (2 st)
501
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vaser Viktorianska 1800/1900-tal (2 st)
504
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kjell Engman Skål Aurora Kosta Boda 2000-tal
505
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Mats Kallin Rörlig Skulptur Fantasifågel 1980/90-tal
506
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Mats Kallin Rörlig Skulptur Tyngdlyftare 1980/90-tal
507
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Mats Kallin Rörlig Skulptur Giraffe 1980/90-tal
508
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lisa Larson Figuriner "All världens barn" Gustavsberg 1900-tal (2 st)
509
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Clara Salander Skulptur Trä 1900-tal (Tillskriven)
512
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Dalahästar Nils Olsson & G.A Olsson Dalarna 1900-tal (4 st)
513
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lazarus Takawira 1952-2021 Skulptur Sten 1900-tal
514
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
515
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
516
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK