Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
414
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hjördis Oldfors Upsala Ekeby "Trio" 1900-talets mitt (4 delar)
415
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
416
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Tekannor Arabia Finland 1950-tal (2 st)
417
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
418
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Stig Lindberg 1916-1982 Skål Fajans Gustavsberg 1900-tal
419
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Stig Lindberg 1916-1982 Fat "Reptil" Gustavsberg 1900-tal
420
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Matservis "Fish" Johnson Bros 1900-tal (20 delar)
421
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hans Hedberg 1917-2007 Skulptur "Ägg" 1900-tal
422
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
412
Slutpris12 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Hans Hedberg 1917-2007 Vas 1900-tal
423
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Figuriner Stengods "Tomtar" 1900-tal (2 st)
424
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Venedig" 1900-tal
426
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Emma" 1900-tal
427
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Hans Hedberg 1917-2007 Vas / Karaff 1900-tal
425
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Tiger" Gustavsberg 1900-tal
428
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Lladro Gres Figurin "Eskimå" Spanien 1900-tal
429
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
430
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Åke Holm Vas Höganäs 1900-talets andra hälft
431
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
432
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
433
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
434
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal
435
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
436
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
437
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
438
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
439
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Kaffeservis NK Karlskrona Porslin 1940/50-tal (18 st)
440
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
441
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
444
Slutpris100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)
442
Slutpris150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Figurin porslin Bassano Italien 1900-tal
445
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lladro Figurin Stengods Spanien 1900-tal
446
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kanna Majolika sent 1800-tal
448
Kanna Majolika sent 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Väggrelief Gustavsberg Keramik 1900-talets andra hälft
449
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)
450
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal
451
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Isak Isaksson Vas stengods unik 1900-tal
452
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
453
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
454
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Peter Ipsen Enke Vas Keramik 1900-tal
455
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
456
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hundar Keramik 1900-tal (3 st)
457
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
458
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Blomvaser "Sylvie" Lalique Frankrike 1900-talets andra häft (2 st)
459
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lars Hellsten Vas "Meteor" Ariel Orrefors 1900-tal
462
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kjell Engman Vas "Ansikte" Kosta Boda 1900-tal
460
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Armando Jacobino Glasskulpturer Kumela Finland (3 st)
463
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK