Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Peter Borotinskij Färglitografi
158
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Roland Svensson 1910-2003 Färglitografi
160
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunnar Bergström Olja på duk
161
Gunnar Bergström Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Britta Grude Olja på duk
162
Britta Grude Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
163
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
164
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
166
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Greta Wennberg Pastell på papper
167
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
168
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
169
Slutpris1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Akvarell på papper 2015
170
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
171
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
173
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
174
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hjalmar Kröger Olja på pannå
176
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
177
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
175
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
178
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
179
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
180
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär olja på pannå
181
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erkki Tierma 1941-2008 Monotypi
182
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Duk
183
Okänd Konstnär Olja på Duk
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
185
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
186
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
187
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lars A Persson Akvarell på papper
188
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
189
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
190
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Ågren 1930-1995 Emaljmålning
191
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk
192
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Nils Björklund 1912-2005 Olja på duk
193
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
194
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
195
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Fred Lundgren 1947-2022 Olja på Duk
196
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå
197
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
198
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
199
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sune Lundgren Olja på pannå
200
Sune Lundgren Olja på pannå
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Fotografi
201
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg foto
202
Ulf Forsberg foto
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal
203
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Foto
204
Ulf Forsberg Foto
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938
205
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Väggtelefon L.M. Ericsson 1900-talets första hälft
206
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bestick "Melron" Frankrike 1900-tal (23 st)
207
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
208
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
210
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK