Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Torrnålsgravyr
52
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Christina Västerbo Färglitografi
53
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
54
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
55
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Britta Kvarnbrink Färgetsning
56
Britta Kvarnbrink Färgetsning
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
57
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
58
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
59
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Suzanne Nessim Färglitografi
62
Suzanne Nessim Färglitografi
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Poul Rønne 1884-1964 Olja på duk
63
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Akvarell på papper
61
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Stig Winnerskog 1930-1994 Olja på duk
64
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Göte Lundberg 1875-1944 Olja på duk
68
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jonne Bergström 1915-1987 Olja på Duk
66
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Danka Jaworsk Olja på duk
69
Danka Jaworsk Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Nick Brandt Offsettryck
67
Nick Brandt Offsettryck
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Harriet Ådell Färglitografi
70
Harriet Ådell Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thelma Aulio Paananen Färglitografi
72
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ester Haag 1901-1972 Akvarell på papper
73
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
74
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sune Lundgren Olja på pannå
75
Sune Lundgren Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sigrid Wahlström-de Rougemont 1888-1884 Olja på duk
76
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
77
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
78
Slutpris21 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
79
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Mona Huss Walin Färglitografi
80
Mona Huss Walin Färglitografi
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ossian Elgström 1883-1950 Akvarell på papper
83
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ann Helen Littbrand Olja på duk
84
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erik Byström 1902-1988 Olja på pannå
85
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Einar Nerman 1888-1983 Kolteckning på Papper
86
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sven Inge Höglund 1935-2008 Blandteknik på papper
87
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
88
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lars A Persson Akvarell på papper
89
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Färglitografi
81
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Acke Åslund 1881-1958 Olja på pannå
90
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
82
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
91
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
92
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Staffan Engebrand 1920-1999 Olja på pannå
95
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bill Olson Plantryck
96
Bill Olson Plantryck
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
94
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på duk
97
Leif Graneheim Akryl på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Antti Savela Färgserigrafi
98
Antti Savela Färgserigrafi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pontus Carle Akvarell på papper
99
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Örjan Wikström Gouache på papper
100
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
101
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
102
Per Julius Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Astri Bergman-Taube 1898-1980 Väggreliefer Brons (3st)
103
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK