Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
3
Slutpris1 100 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
5
Slutpris2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
9
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk
7
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Thomas Christenson Olja på duk
10
Slutpris5 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Olja på duk
2
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Clara Salander Akvarell på papper
11
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström Olja på duk 1900-tal
6
Slutpris35 000 SEK
Värdering30 000 - 40 000 SEK
Avslutad
Ingrid Maria Jacobsson Olja på duk
12
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Eskil Nordell 1921-2001 Olja på pannå
13
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak Olja på pannå
14
Lars Pirak Olja på pannå
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Vera Frisén 1910-1990 Olja på pannå
1
Slutpris19 500 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
Avslutad
Lasse Åberg Färglitografi
16
Lasse Åberg Färglitografi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
17
Slutpris2 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Ann-Liz Sehlstedt Olja på duk
18
Ann-Liz Sehlstedt Olja på duk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Per Julius Olja på duk
19
Per Julius Olja på duk
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Mario Duzel 1938-2019 Olja på pannå
21
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på duk
22
Slutpris1 900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Gunilla Gessle 1944-2016 Blandteknik på duk
23
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Danka Jaworsk Olja på duk
24
Danka Jaworsk Olja på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Bengt Berglund Emaljtavla Gustavsberg 1964
26
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Staffan Engebrand 1920-1999 Olja på pannå
15
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gunnar Hållander 1915-1980 Olja på pannå
27
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lisbeth Lindqvist Forsberg Olja på duk
25
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gärdis Lindgren 1943-2020 Olja på duk
8
Slutpris11 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
20
Slutpris7 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Sven Inge Höglund 1935-2008 Olja på duk
29
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ante Karlsson-Stig Olja på duk
30
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
31
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ragnar Godin Olja på pannå
32
Ragnar Godin Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
34
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Erik Magnusson 1900-1972 Olja på pannå
35
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Trätavla Rune. S
36
Trätavla Rune. S
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
37
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Erkki Tierma 1941-2008 Blandteknik på papper
38
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
39
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Brian Coole Olja på duk
42
Brian Coole Olja på duk
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Harry Thomse 1903-1988 Olja på duk
43
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på duk
41
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Cai Poulsen 1920-1997 Olja på pannå
44
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
45
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Gouache på papper
48
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
46
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ulf Wahlberg 1938-2014 Färglitografi
50
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Marja Casparsson 1901-1993 Olja på duk
33
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ann-Liz Sehlstedt Olja på duk
53
Ann-Liz Sehlstedt Olja på duk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Gideon Eriksson 1915-1996 Olja på Pannå
55
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Karl-Axel Pehrsson Färglitografi
56
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK