Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Halsband 18K Guld 1900-tal
620
Halsband 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld 1900-tal
621
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
622
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
623
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
624
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
625
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
626
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
627
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
628
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
4
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Träfigurer Samer 1900-tal (3 st)
566
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Knox Martin 1923-2022 Etsning
59
Knox Martin 1923-2022 Etsning
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Träskulptur "Same" EDS 1900-tal
558
Slutpris2 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
 Margareta Hennix Servis "Lilja Blå" Gustavsberg 1970-tal (36 delar)
474
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
40
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
119
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Hereke 194X134 Turkiet 1900-tal
240
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Svante Skogh Stolar "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960-tal
311
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
371
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
28
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Omega Armbandsur "Bumper" Automatic 1949
592
Slutpris14 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Björnspjut 1907
556
Björnspjut 1907
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Åke Lagerborg 1927-2020 Skulptur Tenn och Trä
514
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 oljekrita på papper
49
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK