Webauktion 1 Augusti 2024
Kortast tid kvar
620
Halsband 18K Guld 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
621
Ring 18K Guld 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
622
Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
623
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
624
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
625
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
626
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
627
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
628
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
4
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
566
Träfigurer Samer 1900-tal (3 st)
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
59
Knox Martin 1923-2022 Etsning
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
558
Träskulptur "Same" EDS 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
474
Margareta Hennix Servis "Lilja Blå" Gustavsberg 1970-tal (36 delar)
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
40
Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
119
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
240
Orientalisk matta Hereke 194X134 Turkiet 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
311
Svante Skogh Stolar "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
371
Per Sundstedt Golvlampa "Mars" Ateljé Lyktan 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
28
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
592
Omega Armbandsur "Bumper" Automatic 1949
Slutpris14 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
556
Björnspjut 1907
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
514
Åke Lagerborg 1927-2020 Skulptur Tenn och Trä
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
49
Ingvar Hällgren 1917-1980 oljekrita på papper
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK