Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Fontänskulptur 1900-tal
207
Fontänskulptur 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
208
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
209
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vevgrammofon "His Masters Voice" 1900-talets första hälft
210
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Modellbil Radicon Bus Modern Toys Japan 1950-tal
211
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Leksaksbilar i plåt SSS/Taiyo Japan 1960-tal (3 st)
212
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Modellbilar 1900-tal (31 st)
214
Modellbilar 1900-tal (31 st)
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Modellbilar militär (8st) 1900-tal
215
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bölebyns Garveri Ryggsäck läder 1990-tal
216
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ryggsäck "Raindeer" Keros 1900-tal
217
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jaktryggsäck skinn 1900-talets mitt
218
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Värmeplatta / kök mässing Tyskland 1900-tal
219
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Tidningen Rekord Nr 37 1958 (Pelé)
220
Slutpris1 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Kamera Canon 400D med tillbehör
221
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Revolverbälte med Colt pistol 1900-tal
222
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Patronaskar i papper 1900-tal (6 st)
223
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Luftgevär "HW35" Weihrauch Tyskland 1900-tal
224
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kniv Franz Wenk Solingen Tyskland 1900-tal
225
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sköld / Vapensköld 1800-tal
226
Sköld / Vapensköld 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Dolk / Koummya Marocko Silver & guld 1900-tal
227
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
228
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Slaglåspistoler 1800-1900-tal (2st)
229
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Matta Rölakan 192X122 1900-tal
230
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Moud 296X198 Iran 1900-tal
232
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Matta Rölakan 202X146 1900-talets mitt
233
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Allmogevävnad 164X100 1900-tal
231
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta 90X64 Kashmir Indien 1900-tal
234
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Kerman 250X144 1900-tal
235
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Moud 407X78 1900-tal
236
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Moud 297X82 1900-tal
237
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Täbris 246X150 Iran 1900-tal
238
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Persisk matta Nain 158X111 1900-tal
239
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
242
Slutpris700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Orientalisk matta "Ardebil" Iran 268X168 1900-tal
243
Slutpris350 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Matta "Rölakan" 253x204 1900-tal
241
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
244
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Berit Woelfer Matta 203X134 Röllakan 1900-tal
245
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientalisk matta Täbris "De fyra årstiderna" 273X187 1900-tal
246
Slutpris5 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Väggbonad Silke 1900-tal
248
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Maria Vinka Textil "Länk" 295X148 IKEA 1999
249
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Niina Aalto Tyglängd IKEA 2000-tal
250
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vävnad 106X80 1900-tal
251
Vävnad 106X80 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Matta Rölakan 226X164 1900-tal
252
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
 Anna-Johanna Ångström Matta Rölakan 230X170 Axeco Sverige 1900-tal
253
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Spegel Sengustaviansk omkring 1800
254
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Spegellampett 1800-talets slut
255
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Speglar barockstil Italien 1900-tal (2 st)
256
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Spegel rokoko-stil 1900-tal
257
Spegel rokoko-stil 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK