Webauktion 1 Augusti 2024
Kortast tid kvar
312
Arne Jacobsens Stolar "Myran" 3101 Fritz Hansen (8 st)
Slutpris3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
315
Pall IKEA 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
316
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
318
Hallmöbel teak 1960-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
317
Bertil Fridhagen Stolar "Reno" Bodafors 1950/60-tal (3 st)
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
320
David Rosén Soffbord Westbergs Tranås 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
321
Bröderna Andersson Soffa "Hannover" 1900/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
319
Bengt Ruda Fåtölj "Z-Stolen" NK 1950-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
322
Yngve Ekström Serveringsvagn "Thea" 1900-talets mitt
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
323
Lampbord England 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
324
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
325
Skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
326
Skåp / skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
327
Alvar Aalto soffbord Artek, Finland 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
328
Ferruccio Laviani Taklampa "FL/Y" Kartell 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
330
Kristallkrona empirestil 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
331
Bordslampa Fåglavik 1960/70-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
332
Taklampa"Saturnus-lampa" 1930/40-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
333
Takkrona Tyringe Konsthantverk 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
334
Taklampa glas & metall 1970-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
336
Golvlampa "Skarabé" Ateljé Lyktan Åhus 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
337
Golvlampa Jugend 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
338
Golvlampa "1747" Belid Varberg 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
339
Ljusstakar Louis Philippe Senempiré 1800-tal (2st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
340
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
342
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
344
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
345
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
346
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
348
Ewald Dahlskog Taklampa art deco 1930-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
349
Ljusstakar mässing 1900-tal (3 st)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
347
Månskenslampa glas & mässing omkring 1900
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
350
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
352
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
353
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
354
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
355
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
357
Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
358
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
359
Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
360
Tore Ahlsén 1906-1991 Taklampa 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
361
Slutpris300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
362
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
351
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
363
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
364
Gunnar Ander Ljuslyktor Ystad Metall 1900-tal (2 st)
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
365
Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
366
Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK