Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Arne Jacobsens Stolar "Myran" 3101 Fritz Hansen (8 st)
312
Slutpris3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Pall IKEA 1950/60-tal
315
Pall IKEA 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
316
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Hallmöbel teak 1960-tal
318
Hallmöbel teak 1960-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bertil Fridhagen Stolar "Reno" Bodafors 1950/60-tal (3 st)
317
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
David Rosén Soffbord Westbergs Tranås 1950/60-tal
320
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bröderna Andersson Soffa "Hannover" 1900/2000-tal
321
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Bengt Ruda Fåtölj "Z-Stolen" NK 1950-tal
319
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Yngve Ekström Serveringsvagn "Thea" 1900-talets mitt
322
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Lampbord England 1900-tal
323
Lampbord England 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
324
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
325
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Skåp / skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
326
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto soffbord Artek, Finland 1900-tal
327
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
 Ferruccio Laviani Taklampa "FL/Y" Kartell 2000-tal
328
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kristallkrona empirestil 1900-talets mitt
330
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bordslampa Fåglavik 1960/70-tal
331
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Taklampa"Saturnus-lampa" 1930/40-tal
332
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Takkrona Tyringe Konsthantverk 2000-tal
333
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Taklampa glas & metall 1970-tal
334
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa "Skarabé" Ateljé Lyktan Åhus 1900-talets andra hälft
336
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Golvlampa Jugend 1900-talets början
337
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Golvlampa "1747" Belid Varberg 2000-tal
338
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar Louis Philippe Senempiré 1800-tal (2st)
339
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
340
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
342
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
344
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
345
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
346
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Ewald Dahlskog Taklampa art deco 1930-tal
348
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar mässing 1900-tal (3 st)
349
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Månskenslampa glas & mässing omkring 1900
347
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
350
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
352
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
353
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
354
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
355
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
357
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
358
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
359
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Tore Ahlsén 1906-1991 Taklampa 1900-tal
360
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
361
Slutpris300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
362
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
351
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
363
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Gunnar Ander Ljuslyktor Ystad Metall 1900-tal (2 st)
364
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
365
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
366
Slutpris650 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK