Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Bordsspegel rokokostil omkring 1900-tal
258
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Spegel på stativ 1900-tal
259
Spegel på stativ 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Spegel rokokostil 1900-tal
260
Spegel rokokostil 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Spegel rokokostil 1900-tal
261
Spegel rokokostil 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Spegel "Rakel" AB Nybrofabriken 1950/60-tal
262
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Arne Norell 1917-1971 Safarifåtöljer "Sirocco" Norell möbel AB 1960/70-tal (2 st)
264
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten 1888-1972 Soffa "Hemmakväll" 1900-tal
265
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten 1888-1972 Soffbord Bodafors 1960-tal
267
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Folke Ohlsson 1919-2002 Fåtölj "Duxiesta" Ljungs Industrier AB 1960-tal
268
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Peter Hvidt & Orla Molgaard "Ax-stolen" Fritz Hansen Danmark 1950/60-tal (2 st)
269
Slutpris200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Serveringsvagn Rotting 1900-tal
270
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Serveringsvagn Glas & rotting 1900-talets mitt
271
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Stolar "Monaco" Farstrup Danmark för IKEA 1960-tal (3 st)
272
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Marcel Breuer Stolar Cesca (efter) Italien 1900-tal (4 st)
273
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Alf Svensson Stol "TeVe" Bra Bohag Ljungs Industrier AB 1950-tal
275
Slutpris800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Fåtöljer "Samsas" 1900-tal (2 st)
276
Slutpris200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Fåtölj "Samsas" 1900-tal
277
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bröderna Miller soffbord "1199" Bankeryd 1950-tal
279
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Børge Mogensen Stolar "Öresund" 1900-tal (4 st)
274
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Kerstin Hörlin-Holmqvist "Skrindan" Fåtölj 1900-tal
280
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Skåp "Pyramid" AB J.O. Carlssons Möbelindustri, Vetlanda, omkring 1900-talets mitt
283
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Sidobord "HOST" Allermuir, England 2000-tal
284
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Fåtölj "Samsas" Tranås 1900-talets mitt
286
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Skrivbord Engelsk stil 1900-tal
287
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Matbord "Guanabara" 1900-talets första hälft
282
Slutpris7 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Fåtölj Sverige 1940-tal
288
Fåtölj Sverige 1940-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Soffbord "127" Seffle möbelfabrik 1950/60-tal
289
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Salsskåp "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
290
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto Karmstol "modell 45" Artek Finland 1900-tal (2 st)
291
Slutpris5 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
293
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Toalettbord & pall 1950-tal
294
Toalettbord & pall 1950-tal
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Blombord i gjutjärn 1900-talets början
295
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
296
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Sminkbord Moln-bäddar Skattkärr 1900-tal
298
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Carl Malmsten Stolar "Pyramid" 1940/50-tal (8 st)
281
Slutpris21 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Fåtölj Bröderna Andersson Ekenässjö 1950/60-tal
285
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Blombord sengustaviansk-stil 1900-tal
300
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto Karmstol "modell 45" Artek Finland 1900-tal
292
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kista på ben Allmoge omkring 1900
301
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hörnstol bambuimitation 1900-talets mitt
303
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Yngve Ekström Stolar Gemla (tillskrivna) 1950/60-tal (2 st)
304
Slutpris100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Josef Frank Stol "1165" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
305
Slutpris2 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)
306
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Brudpall rokokostil 1900-tal (2 st)
307
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal
308
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
BLOMBORD med Fontän1900-tal
310
BLOMBORD med Fontän1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Karmstol "Hundranian" Stolab 2000-tal
313
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Soffbord Lammhults 1990-tal
314
Soffbord Lammhults 1990-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK