Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Roland Svensson 1910-2003 Färglitografi
104
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på duk
105
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
107
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
108
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
109
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Britta Grude Olja på duk
110
Britta Grude Olja på duk
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
111
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Folke Ricklund 1900-1986 Olja på pannå
113
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
114
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
115
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Gunnar Bergström Olja på duk
117
Gunnar Bergström Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
118
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ardy Strüwer Färglitografi
95
Ardy Strüwer Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Martin Ålund Färglitografi
120
Martin Ålund Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
121
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Pontus Carle Akvarell på papper
122
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på papper
123
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jonne Bergström 1915-1987 Olja på duk
124
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Inger Ståbi Olja på duk
125
Inger Ståbi Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
127
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lotta Backman Färglitografi
128
Lotta Backman Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ann Makander Färglitografi
130
Ann Makander Färglitografi
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bill Olson Plantryck
131
Bill Olson Plantryck
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Antti Savela Färgserigrafi
132
Antti Savela Färgserigrafi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Thomas Christenson Olja på duk
133
Slutpris150 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
134
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Acke Åslund 1881-1958 Olja på pannå
136
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Einar Nerman 1888-1983 Kolteckning på Papper
137
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Staffan Engebrand 1920-1999 Olja på pannå
135
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ossian Elgström 1883-1950 Akvarell på papper
138
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ester Haag 1901-1972 Akvarell på papper
139
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
129
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
141
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
142
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Sigrid Wahlström-de Rougemont 1888-1984 Olja på duk
143
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk
144
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Göte Lundberg 1875-1944 Olja på duk
145
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
146
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
147
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
148
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
149
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
150
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
151
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Arne Olsson 1918-2004 Litografi
152
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
153
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
154
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
155
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
156
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK