Webauktion 1 Augusti 2024
Kortast tid kvar
157
Suzanne Nessim Färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
158
Eva Skåreus Färglitografi
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
161
Hag Hans Engstedt Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
162
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
163
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
164
Leif Graneheim Akryl på duk
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
165
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
166
Christina Västerbo Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
167
Maj Fager Akvarell på papper
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
168
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
169
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
170
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
171
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
172
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
173
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
174
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
175
Britta Kvarnbrink Färgetsning
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
176
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
177
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
178
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
179
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
180
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
181
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
182
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
183
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
184
Ulrika Tapio Blind Blandteknik på duk
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
185
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
186
Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
187
Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
188
Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
189
Fat Metall & glas WMF Ikora 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
192
Skrivbordsuppsats Jernbolaget Eskilstuna tidigt 1900-tal (4 delar)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
190
Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
193
Kaffekanna "Dallah" Arabisk 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
191
Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
194
Snusdosa Tyskland Ben 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
195
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
196
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
197
Golvljusstake Smide 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
198
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
201
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
199
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
202
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
200
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin" 1900-tal (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
203
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
204
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
205
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
206
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK