Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Suzanne Nessim Färglitografi
157
Suzanne Nessim Färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Eva Skåreus Färglitografi
158
Eva Skåreus Färglitografi
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
161
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
162
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
163
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på duk
164
Leif Graneheim Akryl på duk
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
165
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Christina Västerbo Färglitografi
166
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Maj Fager Akvarell på papper
167
Maj Fager Akvarell på papper
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
168
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
169
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
170
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
171
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
172
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
173
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
174
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Britta Kvarnbrink Färgetsning
175
Britta Kvarnbrink Färgetsning
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Örjan Östlund Olja på duk
176
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
177
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
178
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Örjan Östlund Olja på duk
179
Örjan Östlund Olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
180
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
181
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
182
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
183
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ulrika Tapio Blind Blandteknik på duk
184
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
185
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938
186
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal
187
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
188
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fat Metall & glas WMF Ikora 1900-talets första hälft
189
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Skrivbordsuppsats Jernbolaget Eskilstuna tidigt 1900-tal (4 delar)
192
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
190
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kaffekanna "Dallah" Arabisk 1900-tal
193
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
191
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Snusdosa Tyskland Ben 1900-tal
194
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
195
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
196
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvljusstake Smide 1900-tal
197
Golvljusstake Smide 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
198
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
201
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
199
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
202
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin"  1900-tal (2 st)
200
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
203
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
204
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
205
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
206
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK