Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Per-Olof Rossander Olja på duk
54
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anders Carlsson Färglitografi
57
Anders Carlsson Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
 Henri Matisse Musée National d´Art Moderne 1956
52
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Olav Christopher Jenssen Färglitografi
58
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografier
61
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jean Carlbrand Olja på duk
47
Jean Carlbrand Olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå
51
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anna Kristensen Färglitografi
60
Anna Kristensen Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
63
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Madeleine Pyk Färglitografi
64
Madeleine Pyk Färglitografi
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ardy Strüwer Färglitografi
62
Ardy Strüwer Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Charles Schölander 1903-1979 Olja på duk
65
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Gabriel Wadell 1865-1909 Olja på duk
67
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Folke Ricklund 1900-1986 Olja på duk
70
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Axel Nipstad 1901-1953 Olja på pannå
68
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
71
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Enrique Cabrolier Olja på duk
66
Enrique Cabrolier Olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olle Ängkvist 1922-2006 Färglitografi
72
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gustav Edwall 1902-1984 Olja på duk
74
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Folke Ricklund 1900-1986 Olja på duk uppfodrad på pannå
69
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Albin Amelin 1902-1975 Färglitografi
75
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Yngve Ricklund 1903-1997 Olja på pannå
76
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
77
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Helmtrud Nyström Färglitografi
78
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Einar Jolin 1890-1976 Färglitografi
73
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Norrman 1915-1979 Olja på papper
79
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Clara Salander Litografi
80
Clara Salander Litografi
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Peder Josefsson Litografi
81
Peder Josefsson Litografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Max Hellberg 1907-1976 Olja på duk
82
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Yngve Ahlenius 1915-1995 Olja på pannå
83
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lisbeth Lindqvist Forsberg Olja på duk
84
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Lage Lindqvist Gouache på papper
86
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Staffan Engebrand 1920-1999 Blandteknik på papper
85
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Clara Salander Litografi
89
Clara Salander Litografi
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anders Palmér Färglitografi
87
Anders Palmér Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Färglitografi
88
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
91
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
92
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
93
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
94
Per Julius Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gärdis Lindgren 1943-2020 Olja på Duk
90
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
96
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
97
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Einar Hagnestad 1912-2001 Akryl på duk
99
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Nils Björklund 1912-2005 Olja på duk
100
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk
101
Slutpris450 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Greta Wennberg Pastell på papper
102
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
103
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK