Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Avslutad
Clara Salander Skulptur Trä 1900-tal (Tillskriven)
518
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Axel Petersson "Döderhultarn" Skulptur 1900-tal (Tillskriven)
510
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Mats Kallin Rörlig Skulptur Tyngdlyftare 1980/90-tal
520
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
521
Slutpris100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Skulptur Brons "Ferdinand Paris" 1900-tal
522
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sandaletter Versace Italien 1900-tal
523
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Klackskor Gucci Italien 1900-tal
524
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Resväska & dataväska Derby Of Sweden 2000-tal (2 st)
525
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Väska Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 1900-tal
526
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Jacka "Mah-Jong" Stockholm 1960/70-tal
527
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Marc By Marc Jacobs Stövletter
528
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kimono Siden Japan 1900-tal
529
Kimono Siden Japan 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
530
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
531
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
532
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lidström 1916-2007 Tråg Träsnideri 1900-talets senare hälft
535
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Emil Sandberg 1905-1998 Väggrelief 1972
534
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
533
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kåsa Sameslöjd 1900-tal
536
Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Träfigurer same och renar 1900-tal (3 st)
539
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Samling träsniderier 1960/70-tal (6 st)
538
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ljusstakar trä & renhorn 1900-tal (ett par)
537
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Björkrötter för slöjd 2000-tal
541
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Edmund Larsson Sunna Kåsa Sameslöjd 1900-tal
544
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Svante Larsson Nålhus 1900-tal (Tillskriven)
545
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Samling Finska knivar 1900-tal (6st)
547
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Avslutad
Samling slöjd & hornarbete 1900-tal (4st)
548
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Samling rotslöjd samslöjd 1900-tal (3 st)
540
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Samling rotslöjd 1900-tal (6 delar)
543
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
546
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Samling knivar 1900-tal (6st)
549
Samling knivar 1900-tal (6st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
K Persson Kniv 1900-tal
550
K Persson Kniv 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Kniv läder & horn 1996
551
Kniv läder & horn 1996
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Erik Norberg Unik Bordslampa Hornarbete 1976
552
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Magnus Fankki Helhornssked Sameslöjd 1900-tal
553
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Mats Herman Mattsson Helhornskniv 1900-tal (Tillskriven)
557
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal
559
Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Dubbelkniv / Huggare Sameslöjd 1900-tal
560
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Ivan Huuva Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
562
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Svante Larsson Kniv 1900-tal
563
Svante Larsson Kniv 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
561
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Hängsmycke sameslöjd 1977
564
Hängsmycke sameslöjd 1977
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jonas Sandström Kåsa Sameslöjd 2023
565
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Kniv-Elis Bergström 1881-1949 Brevkniv 1900-tal
567
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Leif Reiersen Kniv Silver 1900-tal
568
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
555
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Rotkorg / Rotslöjd 1900-tal
570
Rotkorg / Rotslöjd 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Svante Larsson "Gehäng" 1988
571
Svante Larsson "Gehäng" 1988
Slutpris2 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK