Webauktion 1 Augusti 2024
Kortast tid kvar
518
Clara Salander Skulptur Trä 1900-tal (Tillskriven)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
510
Axel Petersson "Döderhultarn" Skulptur 1900-tal (Tillskriven)
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
520
Mats Kallin Rörlig Skulptur Tyngdlyftare 1980/90-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
521
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
522
Skulptur Brons "Ferdinand Paris" 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
523
Sandaletter Versace Italien 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
524
Klackskor Gucci Italien 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
525
Resväska & dataväska Derby Of Sweden 2000-tal (2 st)
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
526
Väska Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
527
Jacka "Mah-Jong" Stockholm 1960/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
528
Marc By Marc Jacobs Stövletter
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
529
Kimono Siden Japan 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
530
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
531
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
532
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
535
Bengt Lidström 1916-2007 Tråg Träsnideri 1900-talets senare hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
534
Emil Sandberg 1905-1998 Väggrelief 1972
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
533
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
536
Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
539
Träfigurer same och renar 1900-tal (3 st)
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
538
Samling träsniderier 1960/70-tal (6 st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
537
Ljusstakar trä & renhorn 1900-tal (ett par)
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
541
Björkrötter för slöjd 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
544
Edmund Larsson Sunna Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
545
Svante Larsson Nålhus 1900-tal (Tillskriven)
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
547
Samling Finska knivar 1900-tal (6st)
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
548
Samling slöjd & hornarbete 1900-tal (4st)
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
540
Samling rotslöjd samslöjd 1900-tal (3 st)
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
543
Samling rotslöjd 1900-tal (6 delar)
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
546
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
549
Samling knivar 1900-tal (6st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
550
K Persson Kniv 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
551
Kniv läder & horn 1996
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
552
Erik Norberg Unik Bordslampa Hornarbete 1976
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
553
Magnus Fankki Helhornssked Sameslöjd 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
557
Mats Herman Mattsson Helhornskniv 1900-tal (Tillskriven)
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
559
Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
560
Dubbelkniv / Huggare Sameslöjd 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
562
Ivan Huuva Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
563
Svante Larsson Kniv 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
561
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
564
Hängsmycke sameslöjd 1977
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
565
Jonas Sandström Kåsa Sameslöjd 2023
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
567
Kniv-Elis Bergström 1881-1949 Brevkniv 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
568
Leif Reiersen Kniv Silver 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
555
Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
570
Rotkorg / Rotslöjd 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
571
Svante Larsson "Gehäng" 1988
Slutpris2 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK