Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Closed
Bert Forkström Akvarell på Papper
104
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
105
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
106
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Catarina Lundegårdh Olja på duk
107
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
108
Final bid850 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Esaias Thorén 1901-1981 Färglitografi
109
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Olja på duk
110
Fritz Jakobsson Olja på duk
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Lotta Backman Färglitografi
111
Lotta Backman Färglitografi
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
112
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
113
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
114
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
116
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars A Persson Akvarell på papper
117
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
118
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Anders Zorn 1860-1920 Etsning
119
Anders Zorn 1860-1920 Etsning
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
120
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
121
Est800 - 1,000 SEK
Closed
122
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bengt Nalle Werner 1913-1991 Litografi
123
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Elsa Ledin Akvarell på papper
124
Elsa Ledin Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
125
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
126
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Barbro Poggats Blandteknik på papper
127
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Ingvar Hällgren 1917-1980 Akvarell på papper
128
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
129
Final bid900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
130
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
131
Final bid3,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Cheung Wan Blandteknik på papper
133
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
134
Final bid7,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Closed
Cai Yao Blandteknik på Papper
135
Cai Yao Blandteknik på Papper
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Leif Graneheim Akryl på Duk
136
Leif Graneheim Akryl på Duk
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Okänd Konstnär Blandteknik på Papper
137
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
138
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Eric Lundgren 1907-2001 Olja på Pannå
139
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
140
Final bid9,800 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
Closed
Per Gunnar Thelander Färgetsning
141
Final bid1,700 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Olja på duk
143
Fritz Jakobsson Olja på duk
Final bid1,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Olja på duk
144
Starting bid100 SEK
Est250,000 - 300,000 SEK
Closed
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
145
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
146
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
147
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Olja på Duk
149
Okänd Konstnär Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
150
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Violetta de Koszeghy 1928-? Olja på Duk
151
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
152
Final bid2,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
153
Final bid150 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Olja på Pannå
155
Okänd Konstnär Olja på Pannå
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Gouache på papper
154
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK