Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Closed
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
410
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
411
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Oiva Toikka Årskub Glas 1977
412
Oiva Toikka Årskub Glas 1977
Final bid2,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Oiva Toikka 1931-2019 Fågel "Long tailed duck" Glas 1900-tal
413
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Oiva Toikka Fågel Glas 1900-tal
414
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Vicke Lindstrand Samling Vaser Kosta 1900-tal (4 st.)
415
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Kerstin Hörlin-Holmqvist "Skrindan" Fåtöljer 1900-tal (2 st)
406
Final bid8,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Anne Nilsson Ljusstake "Celeste" Orrefors samt Vas 1900-tal (2st)
416
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
417
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Bertil Vallien Skulptur "Resting head messages" Kosta Boda 2000-tal
418
Final bid8,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Bertil Vallien Vaser "Artist Collection" Kosta Boda 1980-tal (2 st)
419
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Luigi Mandruzzato Vas Murano Italien 1960/70-tal
420
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)
421
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Brevpressar Kina 1900-tal (3 st)
422
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
423
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Brevpressar Murano Italien 1900-tal (4 st)
424
Final bid750 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Alvar Aalto Vaser "Savoy" 1998 (2 st)
425
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Ture Berglund "Minan" Skansen glasbruk 1900-tal (2 st)
426
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Göran Wärff Glasskulptur Unik Kosta Boda 1900-tal
427
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Glödheta Glasbruk Skulptur "Båt" 2000-tal
428
Final bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Bertil Vallien Skulptur "Båt" Glas Unik 1900-tal
429
Final bid22,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
Closed
Servisglas 1800/1900-tal (13 st)
430
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
431
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
433
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
434
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
435
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Émile Gallé Vas Glas 1900-tal
436
Émile Gallé Vas Glas 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Ingeborg Lundin Arielvas Glas Orrefors 1900-tal
437
Final bid6,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Handväska Sameslöjd Tennbroderi 1900-tal
439
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Cecilia Sikström Färglitografi
442
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
440
Final bid700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Skedpung & påsa sameslöjd 1900-tal (2 st)
438
Final bid2,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Levi Sunna Ask med Lock Sameslöjd 1900-tal
444
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Siri Omma samisk komse med dockor 1970-tal
445
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
443
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
441
Final bid2,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
446
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
448
Final bid3,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
450
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
449
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Sven-Åke Risfjell Ceremonitrumma Sameslöjd 1900-tal
451
Final bid8,800 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Closed
Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal
452
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Lars Olof Parfa Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
454
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Sigurd Malmfjord Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
455
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Halvhornskniv "RH" 1900-tal
456
Halvhornskniv "RH" 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Anders Sunna Käpp Sameslöjd 1900-tal
453
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Nils Olof Wallin Kniv 1900-tal
457
Final bid1,800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Knut Sunna Ask med lock Sameslöjd 1900-tal
459
Final bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK