Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Closed
Erik Abrahamsson 1871-1907 Olja på duk
54
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Fritz Holmer 1906-1967 Olja på Duk
55
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Anne Vilsbøll Färglitografi
56
Anne Vilsbøll Färglitografi
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
57
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Anna Cervin 1878-1972 Olja på Duk
58
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sidney Yates Johnson (1890-1926) Olja på Duk
59
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Olja på Duk
60
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Rolf Trolle 1883-1972 Olja på Duk
61
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Örjan Wikström Gouache på papper
63
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Per Julius Färglitografi
62
Per Julius Färglitografi
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
64
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Curt Sjöberg 1911-1987 Olja på Duk
65
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Leif Graneheim Akryl på Duk
67
Leif Graneheim Akryl på Duk
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
G.S Blandteknik på Duk
66
G.S Blandteknik på Duk
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Leif Graneheim Akryl på Duk
68
Leif Graneheim Akryl på Duk
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
69
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Maj Doris Rimpi Blandteknik på Duk
70
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Hampe Halfdan Svanberg 1883-1961 Olja på duk
71
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Olle Ericsson 1921-2005 olja på duk
73
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Bia Peterson 1916-1997 Blandteknik på duk
74
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
75
Final bid400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Olja på Duk
76
Okänd Konstnär Olja på Duk
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
77
Final bid250 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
78
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl Leo Åman Snidad trätavla
79
Carl Leo Åman Snidad trätavla
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Mario Duzel Olja på duk
81
Mario Duzel Olja på duk
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
82
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Ivan Bergdahl 1929-2021 Akvarell på papper
83
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Okänd konstnär Olja på duk
84
Okänd konstnär Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär Olja på duk 1900-tal
85
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Åman Olja på pannå
86
Åman Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Måns Heidvall Akvarell på Papper
87
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Olja på Duk
88
Okänd Konstnär Olja på Duk
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
89
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
91
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Pierre Olofsson 1921-1996 Färgserigrafi
93
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Joan Miró 1893‑1983 Färglitografi
92
Final bid16,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
94
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Sture Meijer 1931-2023 Akvarell på papper
95
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning
96
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
90
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Jan Naliwajko Färglitografi
98
Jan Naliwajko Färglitografi
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
99
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
100
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Vera Schülz Akvarell på Papper
97
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå
101
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hans-Erik Eriksson (1921-1997) Olja på Duk
102
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
103
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK