Webauktion 29:e Februari 2024
Ending soonest
54
Erik Abrahamsson 1871-1907 Olja på duk
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
55
Fritz Holmer 1906-1967 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
56
Anne Vilsbøll Färglitografi
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
57
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
58
Anna Cervin 1878-1972 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
59
Sidney Yates Johnson (1890-1926) Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
60
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
61
Rolf Trolle 1883-1972 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
63
Örjan Wikström Gouache på papper
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
62
Per Julius Färglitografi
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
64
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
65
Curt Sjöberg 1911-1987 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
67
Leif Graneheim Akryl på Duk
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
66
G.S Blandteknik på Duk
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
68
Leif Graneheim Akryl på Duk
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
69
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
Est1,500 - 2,000 SEK
70
Maj Doris Rimpi Blandteknik på Duk
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
71
Hampe Halfdan Svanberg 1883-1961 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
73
Olle Ericsson 1921-2005 olja på duk
Est1,000 - 1,200 SEK
74
Bia Peterson 1916-1997 Blandteknik på duk
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
75
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Final bid400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
76
Okänd Konstnär Olja på Duk
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
77
Final bid250 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
78
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
79
Carl Leo Åman Snidad trätavla
Est800 - 1,000 SEK
81
Mario Duzel Olja på duk
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
82
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
83
Ivan Bergdahl 1929-2021 Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
84
Okänd konstnär Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
85
Oidentifierad konstnär Olja på duk 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
86
Åman Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
87
Måns Heidvall Akvarell på Papper
Est800 - 1,000 SEK
88
Okänd Konstnär Olja på Duk
Est1,000 - 1,200 SEK
89
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
91
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
93
Pierre Olofsson 1921-1996 Färgserigrafi
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
92
Joan Miró 1893‑1983 Färglitografi
Final bid16,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
94
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
95
Sture Meijer 1931-2023 Akvarell på papper
Est1,000 - 1,200 SEK
96
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
90
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
98
Jan Naliwajko Färglitografi
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
99
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
100
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
97
Vera Schülz Akvarell på Papper
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
101
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
102
Hans-Erik Eriksson (1921-1997) Olja på Duk
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
103
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK