Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på Papper
156
Starting bid100 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Lena A Linderholm Färglitografi
157
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Gustaf Magnusson 1890-1957 Olja på duk
158
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
159
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Lennart Olausson Färgetsning
160
Lennart Olausson Färgetsning
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
162
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Einar Kohlmann 1888-1968 olja på duk
163
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Olof Hermelin 1827-1913 Olja på pannå
161
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Philippe Marie René Picard 1915-1997 Olja på duk
165
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
166
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
167
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lillan Michelin Färglitografi
168
Lillan Michelin Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
169
Final bid200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Bill Olson Plantryck
170
Bill Olson Plantryck
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Pontus Carle Akvarell på papper
171
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Rylander Serigrafi
172
Lars Rylander Serigrafi
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Blandteknik på papper
174
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Sohan Qadri 1932-2011 Färgetsning
173
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Anders Fogelin 1933-1982 Akvarell på Papper
175
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Gouache på papper
176
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Gouache på Papper 1900-tal
177
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Okänd Konstnär Glasmålningar (2 st)
178
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Axel Hennix 1905-1988 Akvarell på papper
179
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Arvid Andersson 1934-2002 Olja på duk
180
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Hag Hans Engstedt Färglitografi
181
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Louis Zelig 1922-1993 Olja på Duk
182
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Väinö Oskari Juntura Olja på Duk
183
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
184
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
185
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
186
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
187
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl Johansson 1863-1944 Blyerts på Papper
189
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
 Bill Olson Blandteknik på papper
188
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
191
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Fotografier Umeå Köpmannaförening 100 år 1984 (6 st)
192
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
193
Final bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Wei Stålberg Öhgren Olja på duk
194
Final bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
195
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Torsten Renqvist 1924-2007 Etsning
196
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Tuschteckning
197
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
199
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Tora Ceder Akvarell
198
Tora Ceder Akvarell
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
201
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Clara Salander Akvarell på papper
202
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Einar Wallquist 1896-1985 Blyerts på papper (2 st)
203
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
V.Vegt Olja på duk
204
V.Vegt Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
200
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Clara Salander Färglitografi
205
Clara Salander Färglitografi
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK