Webauktion 29:e Februari 2024
Ending soonest
460
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
458
Resande folket / resande arbete Kniv 1900-tal (Tillskriven)
Final bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
461
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
462
Svante Larsson Halvhornskniv 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
463
Gehäng Sameslöjd 1900-tal
Final bid9,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
464
Jaktryggsäck Garvat Läder 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
465
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
466
Halvhornskniv "NRI" Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
469
Träskulptur Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
468
Nils Lennart Westin Stolsryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
470
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
471
Samling Porslin Kina 1800-tal (3st)
Final bid3,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
472
Fat Kina Qing 1800-tal
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
473
Urna / Vas Kina Republik 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
474
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
475
Kinesisk Lockurna Republiken Kina (1912–1949)
Final bid700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
476
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid8,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
478
Auguste Moreau Mantelklocka "Allegori för rikedom" Frankrike 1800-talets slut
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
479
Hamilton Fickur 14K Guld 1943
Final bid7,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
480
Baume & Mercier Armbandsur "Clifton" Dual Time Automatic 2000-tal
Final bid12,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
481
Omega Seamaster Damur 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
477
Omega Seamaster De Ville Armbandsur 1970-tal
Final bid5,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
482
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
Final bid6,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
483
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
484
Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal
Final bid18,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
485
Kaffeskedar Silver 1900-tal (12 st)
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
486
Samling Silverbestick "Samesilver" COP 1900-tal (15st)
Final bid1,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
487
Samling Bestick "Samesilver" 1900-tal (12st)
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
488
Sven-Arne Gillgren Silverpokal 1971
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
489
Samling "Svensk rund" Silverbestick 1900-tal (24 st)
Final bid6,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
490
CG Hallberg Silver och Emalj vas 1906
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
491
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (36st)
Final bid6,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
492
Smycken Silver 1961 (4 st.)
Final bid1,300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
494
Ring 18K Guld Safir och Rosenslipade Diamanter 1930
Final bid2,600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
495
Samling silver 1900-tal (4 delar)
Final bid5,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
493
Brosch Hjärta 18/14K Guld med Gammalslipade diamanter 1900-tal
Final bid9,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
496
Gustaf Dahlgren Skål Silver 1864
Final bid3,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
497
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
498
Serveringsfat & tallrikar nysilver 1900-tal (14 delar)
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
500
Tore Davidsson Tårtspade Silver 1995
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
501
Tore Davidsson Soppslev Silver 1995
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
503
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
504
Halsband Doserad Bismarcklänk 18K Guld 1900-tal
Final bid6,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
505
Klackring 18K Guld med bergskristall 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
506
Samling Berlocker 18K Guld 1900-tal (9 st)
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
507
Brosch Guld 18K 1958
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
509
Ring 18K Guld med briljantslipad diamant 1981
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
508
Ringar 18K Guld och Diamanter 1900-tal (2 st)
Final bid1,900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Opening hours
Monday: Closed
Tuesday: 10:00-19:00
Wednesday: 10.00-17.00
Thursday: 10:00-17:00
Friday: 10:00-17:00
Saturday: 12:00-15:00
Sunday: Closed
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.