Webauktion 29:e Februari 2024
Ending soonest
358
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Final bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
359
Birger Åström Skulptur Stengods 1900-tal
Final bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
360
Lisa Larson Skulpturer Stengods "Murre" 1900-tal (2 st)
Final bid850 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
362
Helmut Friedrich Schäffenacker Vas Keramik
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
363
Tallrikar EIT England Flintgods 1900-tal (6 st)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
361
Birger Kaipiainen "Paratiisi" Arabia Servisdelar 1900-tal (17 delar)
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
364
Samling Ljusstakar, Vas, och Skål Royal Copenhagen Keramik 1900-tal (4 delar)
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
365
Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)
Final bid200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
366
Lisa Larson "Thailändska" Skulptur 1900-tal
Final bid800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
367
Rörstrand "Herrgårdsjul" Grötskål och Kanna 1910/1920-tal (2st)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
368
Lladro Nao "Flicka på parkbänk" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bidNo bids
Est2,500 - 3,000 SEK
370
Lladro Nao "Christopher Columbus" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
369
Lladro Nao "Hund med släde och barn" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
371
Lladro Nao "Professor" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
372
Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien
Final bid1,100 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
373
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
374
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
375
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
Final bid450 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
376
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
377
Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
379
Piedestal Marmor 1900-tal
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
380
Carl Malmsten Karmstolar "Herrgården" (2 st)
Final bid1,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
381
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
382
Yngve Ekström Karmstolar "Småland" 1900-tal (2 st)
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
384
Sidobord blackamoorstil 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
383
Erik Wörtz Fåtölj "Kolding" IKEA 1960-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
385
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
386
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
387
Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
388
Foersom & Hiort-Lorenzen Fåtöljer "Partner / EJ-70" Erik Jørgensen Danmärk 2000-tal
Final bidNo bids
Est2,000 - 3,000 SEK
389
Fåtölj "Chesterfield" 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
391
Herrbetjänt Fratelli Reguitti Italien 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
390
Finn Østergaard Fåtölj 1900-tal Danmark
Final bid1,600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
392
Josef Frank Vägghylla "2085" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
394
Göran Malmvall Hörnskåp "KA72" Karl Andersson & Söner 1900-tal
Final bidNo bids
Est3,000 - 4,000 SEK
395
Stolar "Sting" Blå station 2000-tal (6 st)
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
396
Philippe Starck Stolar "Miss Trip" Kartell Italien 1990-tal (2 st)
Final bidNo bids
Est1,200 - 1,500 SEK
398
Bord & pallar Asien 1900-tal (5 delar)
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
397
Axel Einar Hjorth Stolar "Coolidge" Nordiska Kompaniet 1930 (2 st)
Final bid6,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
399
Carl Malmsten Karmstolar "Visingsö" 1900-tal (3 st)
Final bidNo bids
Est1,200 - 1,500 SEK
400
Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st)
Final bid4,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
403
Gunilla Allards Fåtöljer "Cinema" Lammhult 1996 (2 st)
Final bid4,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
404
Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hallmöbel 1960/70-tal (2 delar)
Final bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
405
Eero Aarnio stolar "Polaris" 1900-tal (10 st)
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
401
Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st)
Final bid1,900 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
407
Marit Stigsdotter "Allegro" barstolar Stolab 2000-tal (2 st)
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
409
Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
Final bid500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
408
Sängbord art deco 1900-tal (2 st)
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Opening hours
Monday: Closed
Tuesday: 10:00-19:00
Wednesday: 10.00-17.00
Thursday: 10:00-17:00
Friday: 10:00-17:00
Saturday: 12:00-15:00
Sunday: Closed
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.