Webauktion 29:e Februari 2024
Ending soonest
258
Ljusstakar Gusum Mässing 1900-tal (2 st)
Final bid1,300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
259
Final bid850 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
260
Bordslampa "Modell 3014" 1940-tal
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
261
Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
257
Monica Backström "Svamp" Glas Lampa 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
262
Bordslampa "Globus" Bergboms 1970-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
264
Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
265
Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
266
Vägglampa "Megafono" Luci Srl Italien samtida
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
268
Karlshamn Mitab Ljusstake Mässing 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
269
Est5,000 - 6,000 SEK
267
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
270
Svend Aage Holm Sørensen Vägglampa Danmark 1970-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
271
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
272
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
273
Monchichi Japan 1970-tal (3 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
274
Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983
Final bid1,500 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
275
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
Final bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
276
Miniatyrkamera Konan-16 Automat 1950-tal
Est1,500 - 2,000 SEK
277
Canon E-P Rangefinder Kamera Japan 1950-tal
Final bid1,900 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
278
Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal
Est3,000 - 4,000 SEK
280
Ulf Forsberg Fotografi
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
282
Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
Final bid500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
283
Beatles Hologramtavla "Abbey Road" 1970-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
284
Pietro Santi Bartoli "Colonna Traiana" Giovanni Giacomo de Rossi Rom 1600/1700-tal
Starting bid100 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
285
Samling böcker "Lappland", "De åtta årstidernas folk" & "Mitt Lappland" 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
286
The Bridge Axelväska Läder 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
287
Baron Portfölj Läder 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
288
Handväskor Tete d'or & The Bridge 1900-tal (2 st)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
289
Herrjacka Huc Of Sweden 1965
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
290
Polateljén Jokkmokk Jacka och Mössa Renskinn (2 delar)
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
291
Ingegerd Silow Matta 200X140 Röllakan 1900-tal
Final bid750 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
292
Ullmatta 170x117 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
293
Orientmatta 200x130 1900-tal
Final bid250 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
294
Orientalisk Matta Täbriz 196X136 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
295
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
Final bid900 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
297
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
Final bid250 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
296
Orientmatta "Nain" 292X200 1900-tal
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
298
Matta "Kelim" 193x185 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
299
Orientmatta "Sarouk-Mir" 372x274 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
301
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
Final bid200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
302
Bonader Textil 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
300
Eva Jobs Tyg "Paradisträd" Jobs Handtryck 128X227 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
304
Runo Lette Johansson Figurin Gips 1900-tal
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
303
Broderade bonader Textil 1900-tal (2 st)
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
305
Est1,000 - 1,200 SEK
306
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid5,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
307
Final bid10,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK